Hizmetlerimiz

Kayseri Çaybağları, Dr. Dt. Güldağ Herdem Pedodontist Tedavileri

GENEL ANESTEZİ

Kayseri'de güvenilir hekimler kontrolünde genel anestezi uygulamalı çocuk diş tedavileri

Dental/Diş ve dişlerle ilgili tedavi gereksinimi olan ve klinik ortamda tedavi yapılamayan küçük çocuklar ve özel çocukların diş tedavilerinin uyutularak yapıldığı ameliyat ortamıdır.
Dr. Dt. Güldağ HERDEM anestezi uygulanacak çocuk hastalar için hali hazırda bir anestezi uzmanı ve bir çocuk hekimi ön gözeteminde tedavilerini gerçekleştirmektedir.
Böylece her işlemde olması muhtemel riskler en aza indirilerek hasta güvenli bir şekilde işleme sokulur ve maksimum iyileşme süreci yakalanır.

SEDASYON

Kayseri'de ameliyat gerektiren çocuk diş tedavileri/pedodontist ameliyatları.

Klinikte tedaviye uyum sağlayamayan hastaların kısa süreli tedavilerinin yapıldığı ameliyat ortamıdır. Kayseri Pediatrik kliniğimizde sedasyon diş tedavileri özellikle diş hekimi korkusu bulunan, diş tedavisine gerek yaş gerekse mental ve psikolojik olarak izin vermeyen küçük ve ihtiyaç duyan çocuklarda uygulanan güvenli bir yöntemdir.

Hastaya kullanılan sedatif ilaçlarla hastanın reflekslerinin korunarak, derinliği kontrollü olarak ayarlanabilen; kısa süreli uyku halinde yapılan diş tedavileridir.

KANAL TEDAVİSİ

Kayseri pedodontist diş hekimi Güldağ Herdem kanal tedavisi

Süt veya daimi dişlerde çürük yada travma sonucu dişin pulpasının açıldığı durumda yapılan tedavidir. Hasar gören, hastalanan veya ölen pulpa çıkarıldığında, kalan boşluk temizlenir, şekillendirilir ve yeniden doldurulur.

DİŞ ÇEKİMİ

Kayseri pedodontist diş hekimi Güldağ Herdem çocuk diş çekimi tedavisi

Tedavisi mümkün olmayan dişlerin çekimi işlemidir.
Diş çekimi, dişin kemikteki yuvasından uzaklaştırılması işlemidir. Basit diş çekimi lokal anastezi altında ağız içinde görünen dişlerin çekiminde kullanılan tekniktir. İleri düzey müdahale gerektiren durumlarda ise cerrahi diş çekim işlemi uygulanabilmektedir. Cerrahi diş çekim işlemi ise ağız içinde rahatça görülemeyen, diş eti sınırında kırık/çatlak olan ya da gömülü dişlerin çekiminde kullanılan cerrahi operasyondur.

TRAVMA

Kayseri pedodontist diş hekimi Güldağ Herdem çocuk travma tedavisi

Daimi ve süt dişlerinin herhangi bir sebeple travmaya uğraması sonucu dişin çeşitli bölgelerinde kırık, yarık veya çatlaklar oluşabilir. Uzun süre takibi ve ciddi bir kayıp yaşanmaması için erken müdahale gerektiren bir durumdur.

DOLGU

Kayseri pedodontist diş hekimi Güldağ Herdem çocuk dolgu tedavisi

Daimi veya süt dişlerinin çürümesi sonucu çürük dokusunun uzaklaştırılması ve  dental materyallerle oluşan boşluğun doldurularak tekrar çürümesini önlemeye yönelik tedavi tedavi yöntemidir. Çürümekte olan dişin kurtarılmasında yine erken müdahale büyük önem arz etmektedir.

FİSSÜR ÖRTÜCÜ

Kayseri pedodontist diş hekimi Güldağ Herdem çocuk fissür örtücü tedavi

Daimi ve süt dişlerinin çiğneme yüzeylerindeki derin ve dar fissürlere (girintilere) besin ve bakterilerin ulaşmasını engelleyerek çürük önleyici görev görür. Bir çeşit koruyucu kalkan görevi görür.

FLOR UYGULAMASI

Kayseri pedodontist diş hekimi Güldağ Herdem çocuk flor uygulaması

Daimi veya süt dişlerinin yüzeylerinin çürüklere karşı direnç kazanmasında etkili olan koruyucu bir yöntemdir. Diş minesinin yapısını güçlendirmesi esasına dayanmaktadır.

YER TUTUCU

Kayseri pedodontist diş hekimi Güldağ Herdem çocuk yer tutucu tedavileri

Erken kaybedilen süt dişlerin kapanmasını önlemek için yapılan sabit yada hareketli aygıtlardır. Daimi dişler çıkana kadar süt dişlerinin yerinde olması gerekir. Ancak çeşitli nedenlerle süt dişi kaybı yaşanırsa daimi dişin sağlığı için oluşan boşluğun yer tutucular ile doldurulması gerekmektedir.
Müdahale edilmeyen erken süt dişi kayıpları ise ileride ortodontik tedaviye neden olacaktır. Bunların önlenmesi için yer tutucu tedavi uygulanması gereken bir metoddur.

SÜT DİŞİ KRONLARI

Kayseri pedodontist diş hekimi Güldağ Herdem çocuk süt dişi kronları tedavisi

Süt dişlerinin erken dökülme veya hızlı çürümesi sonucu yer tutucu tedavi gerektirecek seviyeye gelmeden; dişin canlı kalması ve fonksiyonuna devam ettirilmesi için süt dişlerinin düşme zamanına kadar ağızda kalması amaçlanır.

Çürük diş dokusu ile bundan etkilenen sinir ve damarların uzaklaştırılmasıyla işlem yapılır.

Dr.Dt Güldag Herdem Nerede Hizmet Vermektedir?

ORTOPERİO ÇAYBAĞLARI

Çocuk / Pedodonti Kliniği

Adres: Erenköy Mahallesi, Komando Caddesi, 1465 Sokak, A Blok, No: 1/7 ( Bilfen Anaokulu Yanı) 38050 Melikgazi/KAYSERİ – TÜRKİYE

Randevu Telefonu: +90 352 503 99 99

Hastalarımızın Dr. Dt. Güldağ HERDEM hakkındaki en güncel yorum ve değerlendirmelerine bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Sık sorulan soruları sizler için derledik ve web sitemizde yayınladık. Sık sorulan soru ve verdiğimiz cevapları okuyarak aklınızdaki soru işaretlerini giderin.

Pedodontist Hekim Dr.Dt Güldağ HERDEM için randevu oluşturmak, telefon ya da e-form aracılığı ile ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.

Çocuklarımızın Daha Sağlıklı Gülüşlere Kavuşması ve Konforlu Bir Hayat Sürmeleri İçin

Dr. Dt. Güldağ Herdem Diş hekimliğinde Pedodonti (çocuk diş hekimliği), bireyin bebeklikten ergenliğe kadar, süt/daimi dişlerin korunması ve tedavisi ile ilgilenmektedir.